MEZOTERAPİ - Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon


  

                          

21 Kasım 2007 Çarşamba

MEZOTERAPİ

Mezoterapi Fransa 'da 1952 'den beri uygulanmakta olan tıbbi bir tedavi yöntemidir.
Eğitimi Fransa 'da verilmektedir. Mezoterapi eğitimi almış tıp doktorları tarafından pek çok düzensizliğin tedavisinde kullanılmaktadır.

Mezodermi stimüle ederek tedaviyi gerçekleştirecek ilaçların belirli yerlere enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Vücutta dokular 3 embriyolojik orijinden gelişir:
ektoderm, mezoderm ve endoderm.
Mezodermden gelişen yapılar: fibröz doku, bağ doku, kıkırdak, kemik, kas ve yağdır.

Mezoterapi ,
yağ doku fazlalıkları ,
sellülit,
saç dökülmesi,
cilt sıkılaşması,
akneler,
güneş yanıkları,


gibi pek çok soruna çözüm amaçlı uygulanabilmektedir.

Uygulayıcının mezoterapi eğitimi almış hekim olması konusunda titizlik göstermenizi sağlığınız için tavsiye ederiz !

Merkezimizde mezoterapi bu konuda eğitimli doktorlar tarafından uygulanır.

Selülitli dokunun muayenesi ve bioanaliz sonrası ihtiyaca göre yapılmaktadır. Ortalama 10 seans ,haftada 1 yapılır.İşlem 15 dakika içinde tamamlanır. Gerekli durumlarda mezoterapiye destek amaçlı ücretsiz diyet size özel düzenlenir,ayrıca ücretsiz cihaz desteği sağlanabilir. Bölgesel incelmede liposuction ile farklılıkları aşağıda listelenmiştir. Cilt altına yağ yakımına yardımcı ilaçlar enjekte edilir. Bunlar öncelikle o bölgedeki yağın kullanımını sağlar.Yağ hücreleri dışarıya çıkartılmadığı için çöküntü alanları oluşması görülmez. İlerde hamilelik vb. sebeplerle kilo aldığınızda normal vücut yapınız nasılsa aynı doğallıkta kilo alırsınız. Farklı bölgelerde yağlanma artışı anormal yapılanma oluşmaz.

Saç dökülmesinde ise öncelikle tahlil istenip ,en doğru ilaç seçimi hedeflenmektedir. Uygulama genelde ilk 4-5 seans haftada 1 defa,daha sonra 2 haftada 1 ve ayda 1 şeklinde 8 - 10 seansa tamamlanır. Etkinin devamı için ayda 1 veya 2 ayda 1 hatırlatma dozları tavsiye edilir.

İlaçlar sizin yanınızda hazırlanmakta, tek kullanımlık enjektör ve 0.3mm kalınlığında
(kirpik kalınlığında) özel uç ile uygulanmaktadır.