Lazer Epilasyon - Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon | Lazer Epilasyon


  

                          

3 Kasım 2007 Cumartesi

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon
Lazerle epilasyon hızlı geniş alanlara uygulanabilen ve FDA tarafından kalıcı epilasyon metodu olarak tanımlanan bir yöntemdir. Diğer tüm yöntemlerin önüne geçerek birçok insanın umudu haline gelmiştir.

Birçok vucut bölgesinde güvenle kullanılmaktadır. Hızlı olması ciddi anlamda vakit kaybını önlemektedir.

Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen ışın demeti sayesinde kılın kökü kıl üretme fonksiyonunu kaybetmektedir.

Iğneli epilasyona göre ağrısız denilebilir.Böcek sokması batma çamaşır lastiği çarpması gibi bir his en çok tarif edilendir.

Lazer atışlar şeklinde deri yüzeyine yoğunlaştırılmış ışık uygulanarak kıl köklerini tahrip etme işlemidir. Bu sırada etraf doku korunmalıdır. Epilasyon yapıldığında ışığın melanin tarafından tutulması amaçlanır. Bu nedenlerle açık cilt rengi koyu kıl rengi en ideal kombinasyondur. Beyaz kıl renginde lazer etkisizdir.

Açık renk cilt rengi koyu siyah kıl rengi lazer için en iyi kombinasyondur.Açık cilt renginde ciltte problem olma ihtimali en azdır. Koyu cilt renklerinde ise sonuçlar hem zor alınır hemde problemlere daha sık rastlanır.

En iyi cevap genital koltuk altı ve bacakta alınırken en zor cevap alınan Ya da tedavi edilen bölge yüzdür.
Seans sayısı kişiye ve yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterir.
Tek seansta tüm vucuda bile uygulanabilir.
Göz bölgesine uygulama yapılmaz.Kullanıcı ve uygulanan kişi mutlaka gözlerine koruyucu gözlük takmalıdır.

Laser ışınları cilt yüzeyine uygulandığında kılın yapısında bulunan siyah melanin pigmenti tarafında emilerk ısı enerjisine dönüşür.Isı enerjisine dönüşür. Ani oluşan yüksek ısı kıl kökünü tahrip eder.Kıl kökü kılı üretemez hale gelir.

Laser klinikleri sizin cilt ve kıl yapınıza göre uygun doz tespiti yaparak uygulamayı planlar.Test seansının uygulamadan önce yapılarak cilt reaksiyonlarının değerlendirilmesi en güvenli yoldur.
Pulse süresini uzatılarak enerjiyi yayılarak uygulanabilen cihazlar tercih edilmektedir.işlem sırasında cildin aktif olarak soğutulması yanetkileri önleyerek etkin tedavi imkanı sağlar. Kontakt soğutma,jel,hava soğutma,kriyojen sprey en sık kullanılan yöntemlerdir.
Bronz tene lazer uygulaması yanlış bir uygulamadır. Ciltte reaksiyon leke, yanık ihtimali artar.
Amaç cilde hasar vermeden kıl folikülünü yok etmektir bu sebeple optimum koşullar sağlanmalıdır.

Uygulamadan sonraki ciltte kızarıklık oluşması normal bir bulgudur.Genellikle saatler içinde aa da birkaç günde kaybolur.
Her seanstan sonra 15- 20 gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür.

Bir iki ay içinde seyrelerek tüyler tekrar çıkar.

Lazer büyüme fazındaki tüylere en çok etki eder.